Tuesday, June 2, 2009

All region soccer teams announced

Here are area all-region soccer teams
REGION 2
First Name Last Name Class Position School
Bailey Booher Jr D Charlotte Country Day
Vicky Bruce Fr F Cannon
Caitlin Burroughs Sr MF Greensboro Day
Bailey Coffey Sr F Greensboro Day
Courtney Craft So D Wesleyan
Katy Foltz Sr D Covenant Day
Laura Gennings Sr MF Covenant Day
Cameron Herndon Sr D Forsyth Country Day
Kristin Horton Jr K Latin
Alex Hunt Sr MF Forsyth Country Day
Raina Johnson Fr F Charlotte Country Day
McCallie Jones Jr F Latin
McKay Kirkland Jr F Latin
Meg Kiser Jr F Greensboro Day
Jennifer Ludemann Sr D Wesleyan
Peyton Miller Sr D Providence Day
Marina Provenzano Sr D Cannon
Jenna Sarrett Jr MF Cannon
Caroline Strong Jr D Greensboro Day
Juliet Waller Sr F Latin
Laura Wearn Sr F Charlotte Country Day
Katie Weigel Sr MF Covenant Day

REGION 7 PUBLIC
First Name Last Name Class Position School
Jenna Bryan SO M/F Salisbury
Casey Darnell SR F West Davidson
Shae DeZego SO F Lexington
Adriana Flores-Vazquez JR F Atkins
Kim Guterman SO M Central Davidson
Katherine Heidt SO F Salisbury
Kaitlin Jennings SO D West Stokes
Cyndi Jones SR GK Lexington
Madison Kennedy SO M Salisbury
Jasmine Mims JR M Atkins
Jennifer Nelson SR M West Stokes
Kristin Owens SR F West Davidson
Kelsey Perrell FR F West Stokes
Karen Presnell SO D Salisbury
Elena Ramirez SO M West Davidson
Hannah Robinson SO F West Stokes
LeeAnna Shumate FR M West Stokes
Krysta Sink JR D West Davidson
Abigail Taylor SR M West Davidson
Caitlin Tysinger SR F Central Davidson
Chelsea Tysinger SR D Central Davidson
Mo Yarboro SO M West Davidson

REGION 9 2A PUBLICFirst Name Last Name Class Position School

SABRINA ASHLEY SR FD WILKES CENTRAL
JESSICA BAITY SO MD FORBUSH
RISA BAKER FR MD WILKES CENTRAL
EMILY CARTER JR DEF HIBRITEN
KATELYND CAUDLE SO MD FORBUSH
LAUREN CROUSE SO FD HIBRITEN
MACKENZIE DOMSKE FR FD ASHE
ANGELICA GONZALEZ JR MD SURRY CENTRAL
BARBARA GRAY SR DEF WILKES CENTRAL
HALLIE HILLIARD SO FD HIBRITEN
BRANDY HOUSER SR DEF ASHE
LINDSEY KLIMEK JR DEF NEWTON CONN.
MERRIE LEVI SR MD WILKES CENTRAL
LINDSEY LINEBERRY SO MD FORBUSH
KRYSTLE MATTHEWS JR DEF FORBUSH
CHRISTINE MAYER SR FD BANDYS
LETICIA PATINO JR FD FORBUSH
MARTHA PEREZ SR FD SURRY CENTRAL
HOLLIE SCHWARTZ SR MD HIBRITEN
JULIA SINGLEY SO MD PATTON
KAYLA STAMEY SO MD HIBRITEN
BAYLEE WELCH JR FD PATTON
CASSIDY WINCHESTER FR DEF BANDYS

REGION 10 2A PUBLICFirst Name Last Name Class Position School
Eliza Allen 12 M East Rutherfordton
Catherine Alexander 12 F East Rutherfordton
Val Benson 12 F Smokey Mountain
Danielle Brinton 10 M Shelby
Lauren Burton 11 M Shelby
Kelen Dowdy 12 M West Henderson
Taylor Fair 9 D East Henderson
Caitlin Foreman 11 F Owen
Cydney Goodwin 11 M Pisgah
Rachel Graning 12 D Smokey Mountain
Kelli Jo Havener 11 M West Henderson
Nicole Lowe 10 GK East Henderson
Sydney Lyda 12 F North Henderson
Aubrey Masters 10 D West Henderson
Maggie McDaniel 11 F Shelby
Terra Mileti 12 M Smokey Mountain
Paulette Morales 11 GK North Henderson
Morgan Mull 12 D West Henderson
Sarah Newbald 12 F Smokey Mountain
Courtney Nickle 12 D Shelby
Marley Potter 10 F Shelby
Julia Wallace 11 M North Henderson

REGION 9 3AFirst Name Last Name Class Position School
Samantha Bird Sr GK Saint Stephens
Leila Bautista Sr. Def. North Iredell
Lauren Carter Sr. Mid. North Iredell
Erin Cass So. Fwd. North Iredell
Ashley Cress So. Mid. Mooresville
Kimberly Detter Jr. Def. Saint Stephens
Erica Detweiler Jr. Def. Fred T. Foard
Allison Finley Jr. Fwd. Fred T. Foard
Sydney Foushee Fr. Def. Lake Norman
Kayla Hahn Sr. Fwd. Northwest Cabarrus
Caroline Harwell Jr. GK Mooresville
Tara Johnson Sr. Def. Lake Norman
Tia King Sr. Mid. Lake Norman
Meghan Kos Sr. Def. Lake Norman
Kristin Laughon Jr. Mid. Hickory
Jackie Lomboy Fr. Fwd. Hickory
Erica Merriman So. Fwd. Northwest Cabarrus
Allye Mertes So. Mid. Lake Norman
Bethany Myer Jr. Fwd. Hickory
Katie Register Jr. Mid. Statesville
Daniela Serna Jr. Def. West Iredell
Callie Simpkins Sr. Mid. Northwest Cabarrus
Courtney Smith So. Fwd. Mooresville
Sabrina Summers So. Mid. Saint Stephens
Natalie Stein So. GK Statesville
Kayla Sutton Sr. Mid. Fred T. Foard
Sarah Tang Sr. Mid. Lake Norman
Taylor Waters Fr. Fwd. Lake Norman
SarahAnn Waugh Jr. Fwd. Statesville
Jackie Weston So. Fwd. Lake Norman
Azul Zapata Jr. Def. Statesville

REGION 10 3AName Class Position School
Bodenhurst, Deandra Jr Forward North Buncombe
Brown, Daryl So Midfielder RS Central
Buchanan, Julia So Midfielder Enka
Crowe, Elena Jr Forward Enka
Cucchi, Nicole Jr Midfielder TC Roberson
Drabek, Haley So Goalkeeper RS Central
Edwards, Alex Sr Defender Kings Mountain
Ellis, Katherine Jr Forward TC Roberson
Gaston, Elizabeth Sr Goalkeeper Asheville
Grasso, Gibby Sr Midfielder Asheville
Haines, Anna Sr Defender TC Roberson
Hetzel, Jess Sr Midfielder Asheville
Hopper, Leslie Sr Midfielder Erwin
Horn, Brittany So Defender Burns
Jennings, Rachael Sr Goalkeeper TC Roberson
Kauffman, Rachel Jr Defender Tuscola
Kerns, Ramey Jr Forward Kings Mountain
Kubitschek, Courtney Sr Forward Asheville
Loftin, Megan Jr Midfielder Kings Mountain
McCleary-Small, Chloe Sr Forward Asheville
Patterson, Brittany So Defender RS Central
Pugh, Alli Jr Defender RS Central
Reynolds, Megan Jr Forward Kings Mountain
Ross, Elizabeth Jr Midfielder Tuscola
Rusch, Abigail Jr Defender Franklin
Sease, Eliza Jr Defender Tuscola
Swofford, Megan Sr Defender Franklin
VanLandingham, Ashley Jr Midfielder TC Roberson
Ward, Savannah So Forward Burns
Witherspoon, Ashley Sr Midfielder Kings Mountain
Wyatt, Kelsey Jr Goalkeeper Enka


REGION 8 1AFirst Name Last Name Class Position School
Carmelitha Almond M Cherryville
Larie Bailey F Central Academy
Maren Brown So M Highland Tech
Kaitlyn Faassen Sr F Central Academy
Kendall Gowen Sr F Cherryville
Hannah Hill Sr M Central Academy
Summer Hilton Sr M Central Academy
Meredith Hinson Jr M Highland Tech
Olivia Kennedy Jr D Highland Tech
Katie Kennell Sr F Highland Tech
Danielle Soto Sr D Cherryville
Marina Terry Sr G Highland Tech
Laura Webb Sr G Cherryville

REGION 8 2A
First Name Last Name Class Position School
Kelsey Amico So Defender North Lincoln
Katelyn Baucom Sr Midfield Forest Hills
Kasi Benskin Jr Forward East Lincoln
Larissa Bonilla Fr Forward Lincolnton
Amanda Comer Jr Forward South Iredell
Brooke Corley Sr Forward Forest Hills
Casey Enderlein So Midfield Mount Pleasant
Rebekka Glass Jr Midfield East Lincoln
Ashley Irwin Sr Defender Forest Hills
Madeleine Kern Sr Keeper Monroe
Ashley Lail Sr Forward South Iredell
Amanda Lavook Fr Forward Mount Pleasant
Allison Malo Jr Defender South Iredell
Olga Nino Jr Midfield Lincolnton
Monserrat Perez Sr Midfield Lincolnton
Beth Pittman Sr Midfield West Lincoln
Hannah Potter Jr Midfield Forest Hills
Michelle Procanyn Sr Forward Mount Pleasant
Adriane Reavis Fr Midfield East Lincoln
Chelsea Tate Sr Midfield East Lincoln
Brittany Thomas Jr Midfield Forest Hills
Jennifer Torres Fr Defender Mount Pleasant

0 comments: